Vodní slalomáři po šesti týdnech poprvé v šatně v Troji

Dlouho dobu se převlékali vodní slalomáři po tréninku u svých aut. V chladnějších dnech to nebylo vůbec příjemné, ale protože se všechno uvolňuje, rozhodli se, že se vrátí na tu chvíli do šaten. Vodní slalomáři Dukly Brandýs nad Labem, když už se mohlo začít trénovat, se naštěstí dostali do rozpisu tréninků do Areálu vodních sportů Praha Troja.

Trénují zde po tréninkových skupinách. Jedna je dopoledne na vodě, druhá je v té době v posilovně na Štvanici. Odpoledne se prohodí. Při některých trénincích jezdí na třetiny, tři skupiny na kamerový záznam.

„U kamery byl šéftrenér ASO Dukla Brandýs Jarda Volf a natáčel úseky. Jeden trenér nás sledoval, další dva měřili časy. Měli jsme tak kontrolu na každém úseku. To je pro nás výhoda, protože kdyby se každý trenér staral jen o svou skupinu, nestihneme toho tolik najezdit. Super je to, že když dojedeme, na břehu si hned na videu zkontrolujeme, jak jsme jeli a zároveň se dozvíme i časy,” popsala jeden z tréninků Tereza Fišerová.

Pozitivní zprávy ze zasedání řídích orgánů Mezinárodní kanoistické federace (ICF) potvrzují snahu organizátorů a sportovců soutěžit na nejvyšší úrovni i v sezóně 2020 tak, aby příprava na OH příští rok byla co nejkvalitnější.

Vzhledem k aktuální pandemické situaci panuje všeobecná shoda na přesuny všech mezinárodních soutěží původně plánovaných do konce srpna na září, říjen a listopad 2020 s tím, že nový termín soutěže musí být potvrzený tři měsíce před jeho organizací.

Mistrovství světa juniorů a do 23 let v Lublani by mělo být za příznivých okolností zorganizované už v v průběhu září, přitom konečné datum bude bude aktualizované do konce května. ICF schválila změny technických pravidel, které umožní zveřejnění nového kvalifikačního systému pro Tokio 2021, které aktuálně přehodnocuje MOV.

ICF (ze zasedání 4. května 2020) chce vytvořit pro všechny závodníky stejné podpínky. Proto si nastavila tři základní pravidla, které budou pro otevření sezony 2020 rozhodující:

1. Všechny země se budou moct závodů zúčastnit.
2. Závodníci budou mít čas a příležitost před závody na trénink.
3. Cena mezinárodní dopravy na závody bude pro účastníky cenově dostupná.

Kalendář soutěží je upravený následovně:

1. SP v Itálii je zrušený.
2. SP ve Francii je přeložený na říjen/listopad. Finální rozhodnutí padne 30. června.
3. SP v Liptovském Mikuláši je zrušený.
4. SP v Prahe je přeložený na říjen. Finální rozhodnutí padne 30. června.
5. SP v Německu (zároveň MS neolympijských disciplín) je přeložený na říjen. Finální rozhodnutí padne 30. června.
6. MSJ a ME do 23 let ve Slovinsku je přeložené na 1.- 6. září. Finální rozhodnutí padne 31. května.

Olympijská kvalifikace na OH Tokio 2021 (předložený návrh ICF musí ještě schválit Mezinárodní olympijský výbor MOV):

– ICF chce prioritně uspořádat kvalifikaci na ME 2021 v Ivrei
– V případě, že se kvalifikace na ME 2021 neuskuteční, tak se na kvalifikaci využije řebříček ICF k 1. červnu 2021.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení