Veslař Helešic ve 23 letech ukončil vrcholovou kariéru

„Už jsem nebyl u veslování šťastný a netěšil jsem se na trénink ani na závody. Nevěřím, že by se nám nominace do Tokia povedla,“ uvedl Helešic.

Lukáš Helešic ukončení ohlásil na facebooku: „Před pár dny jsem udělal velké životní rozhodnutí. Rozhodl jsem se ukončit svoji veslařskou kariéru a otočit tak na další životní kapitolu. Děkuji všem, co mě na této cestě provázeli, ať pozitivně nebo negativně, vždy mě to dodávalo energií.“

Ještě o víkendu startoval Helešic na mistrovství Evropy na trenažéru. Byla to poslední zkouška, zda se situace „nezlomí“, v závodě na 2000 m skončil šestý. „Po 500 metrech jsem pochopil, že už to nejsem já, ten závoďák, který to býval. V pondělí jsem dal řeč s trenérem a podrobně mu popsal, co se všechno kolem mě poslední měsíce děje. A on i já jsme věděli, že to prostě dál nejde lámat přes koleno. Proto jsem se rozhodl, ukončit vrcholové působení u veslování,“ prohlásil.

„Myslel jsem, že v říjnu po návratu do tréninku bude všechno zase v pohodě a naše zaváhaní napravíme. Ale uvnitř jsem cítil, že je něco špatně a bylo to vidět i na předvedených výkonech. Trenér Milan Doleček vše poctivě zapisuje do deníčků a věděl, že se nelepším a jezdím na stejných či horších číslech v tréninku,“ řekl Helešic.

Helešic v roce 2014 získal s Miroslavem Jechem titul juniorského mistra světa na dvojce bez kormidelníka, s Jakubem Podrazilem pak v roce 2018 ovládli Světový pohár. Nechyběli ani na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde skončili sedmí.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení