V běhu na 400 m překážek padl světový rekord. Hejnová skončila pátá

„Beru to,“ řekla Zuzana Hejnová po finále běhu na 400 metrů překážek, kde skončila pátá. Patřila k osmi aktérkám nejkvalitnějšího ženského klání na 400 metrů překážek všech dob. Závodu, v němž padl světový rekord.

Největší naději české atletické výpravy na mistrovství světa v katarském Dauhá dělily od zlata propastné dvě sekundy. Pro triumf a světový rekord si doběhla Američanka Dalilah Muhammadová. Trať zvládla za 52,16 sekundy. Atletka Dukly, s časem 54,23 s, za cílem uznale zatleskala. „Šílený. Upřímně jsem to od ní vůbec nečekala. Nevypadala úplně tak suverénní,“ pravila Hejnová. Stříbro brala další Američanka Sydney McLaughlinová. Bronz však nebyl tak daleko – získala jej Rushell Claytonová (53,74).

Finále hodnotila rodačka z Liberce pozitivně. „Neudělala jsem žádnou chybu. Víceméně se mi podařilo závod rychleji rozběhnout, možná mi ale potom trošku v konci chyběly síly. Kdyby mi ale někdo po loňsku, kdy jsem nemohla pořádně chodit, řekl, že budu pátá na světě, tak bych to brala,“ říkala bývalá dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení