Kanoistka Fišerová má místo na olympiádu do Tokia

Poslední na startu finálové jízdy ME kanoistek v Troji byla Tereza Fišerová. Ještě v polovině trati měla na Satkovou náskok 1,5 vteřiny, i přes čistou jízdu však za reprezentační kolegyní zaostala o tři desetiny.

Výkonem 121.75 s se mistryní Evropy stala domácí závodnice Gabriela Satková, stříbro vybojovala Tereza Fišerová z Dukly Brandýs nad Labem (122.05 s), jež si zároveň tímto umístěním vybojovala účast na olympijských hrách v Tokiu 2021.

„Mně jsou ty stříbrné medaile víc souzené, ale právě jsem si zajistila olympiádu, a to je něco neuvěřitelného. Jsem moc ráda, že zazní česká hymna a že si to s Gabčou užijeme na stupních společně. Trať byla vážně těžká, sledovala jsem jízdy ostatních holek a bála jsem se, že budu kazit. Koukala jsem i na Gabču a fandila ji, ale jak se v jednu chvíli vracela, nevěřila jsem, že zajela tak super čas,“ popsala své pocity Tereza Fišerová.

„Když jsem byla sama na startu, věděla jsem, že je pořád první, ale abych doufala v to, že to někdo pokazí a já to budu mít jisté, to by nebyl náš sport a ani já sama. Já jsem jí to moc přála, jsem vážně šťastná, že si zajela pro zlato – a to, že mám stříbro a k tomu olympijskou letenku, to mě dělá naprosto spokojenou.“

Atraktivní závody hlídek uzavíraly nabité sobotní odpoledne v pražské Troji v rámci programu mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Mistryněmi Evropy v týmové soutěži kanoistek se staly C1 ženy týmy. Na startu čekalo pět týmů složených vždy ze tří kanoistek.

Česká posádka ve složení Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Tereza Kneblová jely jako favoritky poslední. Zajely excelentní jízdu, jako jediné z celého startovního pole bez jediného trestného dotyku s náskokem téměř 25 vteřin si dojely pro titul mistryň Evropy v hlídkách. Stříbro slaví Slovinky, bronz náleží Francouzkám.

„Myslím, že jsme to s holkami nepodcenily, trénovaly jsme a hezky se sjely, panuje mezi námi skvělá důvěra. A hlavně jsme to všechny tři zajely dobře individuálně, což je podle mě do hlídek nejdůležitější,“ pochvalovala si Tereza Fišerová.

FOTO: Nina Jelenc

Pokračujte ve čtení