Střelec Nepejchal na SP v Číně vytvořil juniorský světový rekord

Sportovní střelec Filip Nepejchal z Dukly Plzeň zvítězil v čínském Putianu ve finále Světového poháru v libovolné malorážce na 3x 40 ran a nástřelem 462,9 vytvořil juniorský světový rekord.

„Jsem šťastný, mám velkou radost. Finále Světového poháru se nevyhrává každý den. Těžší než finále pro mě byla kvalifikace. Už po tréninku mi bylo jasné, že to nebude žádná sranda. Povídal jsem si po něm se (stříbrným) Srbem Sebičem a on mi říkal, že vůbec neví, co s tím větrem má dělat. Do toho přišel (bronzový) Rus Kamenskij, který říkal to samé. To mě utěšilo, že v tom nejsem sám,“ popsal střelec své dojmy po závodě.

Podle Nepejchala panoval v Putianu silný, pro střelce téměř nečitelný vítr, který se navíc rychle měnil: „Chvíli jsem vůbec nevěděl, co mám dělat, rány mi lítaly různě po terči. Řekl jsem si, že musím střílet v tempu, vítr se trochu ustálil a začalo mi to fungovat. Ve finále už to bylo bez problémů, jen na konci zapracovaly nervy, poslední tři rány se mi nepovedly. Měl jsem sice náskok, jen jsem myslel na to, abych to nezkazil tak hodně, aby mě to hodilo na druhé místo.“

„Udělal jsem juniorský světový rekord, což mě těší, jen mě mrzí, že nástřel nebyl větší. Tím závěrem jsem si to trochu pokazil. Cítil jsem, že mi to ve finále jde, ale netušil jsem, že směřuji k rekordu. Ve čtvrtek mě čeká finále vzduchovky, tak doufám, že mi to půjde zase, ale nejdřív musím projít z kvalifikace. Po tréninku budu vědět, co od toho očekávat,“ dodává Nepejchal.

Podle trenéra Jana Videckého jde o neskutečný úspěch, dokonce snad největší v dosavadní kariéře svého svěřence. „Na finále Světového poháru jsou jen ti nejlepší. Je (to) jen o kvalitě střelců. Tu Filip prokázal, jeho nástřel 462,9 je novým juniorským světovým rekordem. Tenhle výsledek ho určitě povzbudí před čtvrtečním finálovým závodem vzduchovky, ve které se za poslední dobu zlepšil. Věřím, že to bude dobré,“ popsal Videcký.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení