Střelci a atleti ze štafet přivezli medaile z Evropských her

Na třinácti medailích českých reprezentantů z červnových Evropských her v Minsku se hned šesti podíleli střelci královéhradecké a plzeňské Dukly. Zlato získal brokový střelec David Kostelecký v trapu a přidal i účastnické místo na OH v Tokiu, stříbro a bronz i letenku do Tokia trefila puškařka Nikola Mazurová. Stříbro má i skeetař Tomáš Nýdrle. Dva bronzy získal puškař Filip Nepejchal. Tu první byla hned v úvodu Her společně s Anetou Brabcovou v soutěži smíšených družstev ve vzduchové pušce a v individuální vzduchovce stejný cenný kov zopakoval.

„Náš střelecký sport to potřebuje, abychom měli co největší účast. Kritéria nám ztěžují a ztěžují, takže je to vždycky malý zázrak, že se to při naší základně povede,“ řekl střelec David Kostelecký, který získal v Minsku pro českou výpravu historicky první zlato z Evropských her.

„Je to asi blbé to říct, ale kvalifikace do Tokia je pro mě víc než tahle medaile, to už je jen taková třešnička,“ přiznává Mazurová, že jistota olympiády je pro ni důležitější než medaile z Evropských her.

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka si domů z Minsku přiveze hned dva cenné kovy, podobně jako další střelec Filip Nepejchal. Oba tak v Bělorusku patří k vůbec nejúspěšnějším českým sportovcům.

S poslední částí výpravy se do Prahy vrátili stříbrná gymnastka Aneta Holasová, bronzová cyklistka Jarmila Machačová a také zlatý medailista Tomáš Bábek. Vítěz kilometru s pevným startem byl českým vlajkonošem na slavnostním zakončení druhých Evropských her.


FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení