Staronovým mistrem ČR v letní severské kombinaci se stal Portyk

Na šampionátu, který se uskutečnil v sobotu 3. října v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici za přísných hygienických opatření, obsadil za vítězem Tomášem Portykem stříbrnou pozici Jan Vytrval a obhájce loňského prvenství Ondřej Pažojut (všichni Dukla Liberec) skončil třetí. Celkovým vítězem závodu se však stal hostující polský sdruženář Szczepan Kupczak.

„Spokojený jsem samozřejmě se ziskem titulu, ale že bych byl nějak extra spokojený se svým výkonem, tak to říci nemohu. Ve skoku to stále není ono. V tréninku nebo zkušebním kole se mi pokusy daří, jsou uvolněné, ale v závodě už je nedokážu zopakovat. Bude to asi psychikou – moc chci, a to mě svazuje. Naštěstí bude čas na tom ještě zapracovat,“ komentoval své vystoupení Tomáš Portyk.

„V běhu jsem si útok připravoval, a když jsem viděl, že kluci za mnou nechali menší díru, kopec jsem vyjel co nejrychleji a pak už jen náskok udržel. Chtěl jsem dotáhnout i Szczepana, na desítce by se mi to asi podařilo, ale pětka je přece jen krátká.“

„Na letní mistrovství republiky jsme se nijak speciálně nepřipravovali a formu na ně neladili. Byla to vlastně první akce, kterou jsme absolvovali v plném tempu. Důležité bylo, že kluci si konečně po dlouhé době znovu zazávodili, i když se skákalo jen na malém můstku. O pořadí rozhodla jejich momentální výkonnost. Vítězství Tomáše Portyka je zasloužené, v posledních týdnech se zlepšil a má kvalitní běh,“ zhodnotil průběh šampionátu reprezentační trenér Marek Šablatura.

FOTO: severska-kombinace.cz

Pokračujte ve čtení