Sportovci představili fanouškům kolekci oblečení na OH

Dnes se na Vltavě na lodích prohánějí dukláci olympijští reprezentanti veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil, rychlostní kajakáři Josef Dostál s Radkem Šloufem či vodní slalomářka Tereza Fišerová a další čeští sportovci. Všichni měli jedno společné, oblékli se do triček, šortek, šatů, bund či čepic z kolekce pro hry v Tokiu, které byly kvůli koronaviru z letoška přeloženy až na příští rok.

„Pracovalo se na tom dlouho a teď bude i víc času to vyzkoušet. Vše se řídí specifiky Japonska, kde má být v době her vedro, dusno a vlhko. Mělo by jít o funkční věci, které pomůžou sportovcům, aby nejen dobře vypadali, ale to i přežili,” řekl novinářům sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor.

Sportovci představili kolekci na OH
Sportovci představili kolekci na OH

Jednou z novinek jsou bavlněné šaty s přiléhavým střihem. „A to s ohledem na tradiční oblečení japonských žen. A šaty jsou i pohodlnější a prodyšnější než sukně,” vysvětlila návrhářka Veronika Golová.

Znakem oblečení je gymnastická figura značící vítězný postoj a nápis Czech Republic na hrudi, pod kterým je jeho japonský ekvivalent. Tričko má trikoloru v límečku a na rameni nápis Tokio s červeným kruhovým polem. Je připravena v záloze i rouška.

Ondřej Synek a Jakub Podrazil
Ondřej Synek a Jakub Podrazil

Pošesté oblečení vytvořila firma Alpine Pro a podruhé se na jejím vzniku přímo podíleli i sami sportovci – třeba Synek, který testoval materiál pro trička v sauně.

Kolekce bude čítat 20 tisíc kusů pro sportovce a téměř 200 tisíc kusů pro fanoušky. Nově je na 24. července, kdy se mělo letos uskutečnit zahájení olympiády, vypsaná soutěž. Kdo se v ten den oblékne do některé části kolekce, fotku bude sdílet na webu olympijskakolekce.cz, může vyhrát fanouškovský set, který mu předá kajakář Dostál, vlajkonoš z Ria.

 

Nástupová kolekce se vzorem vyrobeným modrotiskem přímo pro českou výpravu bude představena až příští rok.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení