Souboj oštěpařek na MČR vyhrála Ogrodníková

Barbora Špotáková toužila po čtrnáctém titulu české mistryně, jenže prohrála poprvé na domácím šampionátu s Nikolou Ogrodníkovou. V Plzni zvítězila výkonem 61,41 metru, přitom se po dvou pokusech mimo výseč třetím hodem zachraňovala v soutěži. I ten letěl hodně doleva, ale skončil ve vymezeném území a zajistil Ogrodníkové pokračování v závodě.

V páté sérii se úřadující vicemistryně Evropy zlepšila za hranici 61 metrů a předstihla do té doby vedoucí Špotákovou. Po úspěchu v roce 2018, kdy Špotáková nezávodila, získala druhý titul.

Myslela jsem, že budu šťastnější, udělá mi to větší radost, ale tím, že jsem se v té technice necítila úplně ideálně a věděla, že mám úplně na jinačí výkon, tak jsem z toho taková smutná,“ popisovala Ogrodníková.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

Špotáková při teprve druhém letošním závodě měla jediný platný pokus, když na úvod poslala oštěp šest centimetrů pod 60 metrů. Pak se viditelně trápila, závěrečné hody absolvovala z hodně krátkého rozběhu. Svůj aktuální zdravotní stav ale nechtěla příliš rozebírat.

„Prostě nebyl můj den, to je asi celé. Jsou lidi, kteří sem nedorazí, jsou takoví, kteří si to sem přijdou vyžrat. A já jsem ten druhej člověk,“ říkala smutně.

Nový osobní rekord 56,96 m a bronzovou medaili si z Plzně odvezla Martina Píšová (rovněž z Dukly Praha).

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení