Sladké brambory. Průdková byla se čtvrtým místem spokojená

Bikerka Barbora Průdková byla na evropském šampionátu v Brně ráda za finálovou účast ve sprinterské disciplíně eliminátor, i když těsně nedosáhla na kýženou medaili. Přiznala, že ji stálo mnoho sil, když musela na cestě do finále absolvovat ve velkém horku jednu jízdu navíc než obvykle, a to kvůli početnému startovnímu poli.

„Jsou to brambory, ale docela sladké. Projevilo se, že jsme místo obvyklých čtyř jízd, jeli tentokrát pětkrát. Ve finále jsem to dost pocítila. Chyběly mi už síly,“ krčila rameny pětadvacetiletá bikerka. „Třeba budu mít víc štěstí za tři týdny na mistrovství světa v Belgii,“ dodala.

Ve finále jí došly síly. „Jely jsme o jednu rozjížďku víc, než obvykle s holkama jezdíme. Normálně jezdíme od čtvrtfinále, protože nás není až tolik. A ta jedna jízda navíc byla v tom finále hrozně znát. Obvykle se jezdí i s kvalifikací čtyři jízdy, teď se jelo pět, navíc trať byla ještě zhruba o půl minuty delší. I to bylo znát,“ přiznala Průdková.

„Zdejší trať byla hodně na výkon, přitom většinou jsou sprinty takové, že tam jsou skoky nebo klopené zatáčky. Jsem ale maximálně spokojená, že jsem se dostala do finále. Pak už to pro mě bylo těžké,“ dodala Průdková, držitelka evropského stříbra i bronzu ze sprintu z předchozích dvou let.

Už z prostřední pasáže závodu v lese vyjela s velkou ztrátou na trojici před sebou. „Bylo to jen o tom, že mi vážně docházely síly. Už na startu bylo vidět, že holky byly někde jinde. Já si vůbec nestihla odpočinout mezi semifinálovou jízdou a finále. Byla jsem ráda, že jsem vůbec vyjela ten kopec, pak jsem se jen ploužila dolů,“ uvedla Průdková.

Bude forma gradovat v Belgii? „To by mohla. Tam to ale bude hlavně klasický sprint, kde budou skoky a zatáčky, klopenky, umělé překážky. Takže tam si vyhraju o dost více než na této vskutku sprinterské trati,“ těšila se Průdková.

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení