Skifař Synek má pro letošní rok jasný cíl: nominovat se do Tokia

Je připravený na svou devatenáctou sezonu. V ní si chce Ondřej Synek v klidu pohlídat postup na olympiádu do Tokia. Skifař pražské Dukly si formu nejdřív vyzkouší na přelomu května a června na mistrovství Evropy v Lucernu.

Před dvěma týdny se ale neobjevil na prvním dílu světového poháru v bulharském Plovdivu. „Nějak mi to tam nepřirostlo srdci a roli v tom nehraje fakt, že jsem tam loni neobhájil světový titul. Jsem ve věku, kdy si mohu starty vybírat,“ prohlásil devětatřicetiletý veslař.

O to víc se pětinásobný mistr světa těší do Lucernu. „Cítím se dobře, mám to tam rád. Na jezeře obvykle nefouká vítr. Měli by se tam sejít všichni favorité,“ pokračoval dvoumetrový obr.

Na atraktivní závod se chystá v létě do britského Henley, kde se jezdí Královská regata. „Závody na Temži sledují davy diváků. Mám možná poslední šanci si to tam vyzkoušet. Předpokládám, že v příští olympijské sezoně to asi nebude možné,“ prozradil Ondrej Synek.

Téma olympiády v jeho plánech už nyní silně zní. „Postup si chci zajistit koncem srpna na mistrovství světa v rakouském Ottensheimu. Jistotu bude mít prvních devět skifařů, takže pro úplný klid bude potřeba postoupit do šestičlenného finále. Nerad bych se o Tokio pokoušel za rok v dokvalifikaci. To by mohly být pěkné nervy a taky mohlo ovlivnit olympijskou přípravu,“ pokyvoval hlavou držitel tří olympijských medailí.

Jestli po Tokiu zakončí úspěšnou kariéru, ještě neví. „Možné to je, ale nechávám to zatím otevřené. U veslování bych chtěl ale zůstat. Uvidíme,“ dodal dobře naložený otec dvou dětí.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení