Skicrossařka Cholenská vybojovala na MSJ stříbro

Česká republika může slavit už pátý cenný kov na mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v ruském Krasnojarsku. Postarala se o něj skicrossařka Diana Cholenská, která si v individuálním závodě dojela pro stříbro.

„Jsem nadšená, znamená to pro mě vážně strašně moc. Úspěch na mistrovství světa juniorů pro mě byl jasný cíl sezony, ten jsem si splnila, takže jsem moc spokojená,“ radovala se.

Sedmnáctiletá Cholenská vybojovala už druhé stříbro z vrcholné mezinárodní soutěže. Před rokem slavila druhé místo na zimních olympijských hrách mládeže, stejný výsledek zopakovala také nyní na juniorském šampionátu v Krasnojarsku.

Cestu za další světovou medailí Cholenská zahájila přesvědčivým výkonem v kvalifikaci, ze které postoupila třetím místem. Ve čtvrtfinále svou rozjížďku vyhrála, v semifinále obsadila druhé postupové místo za domácí závodnicí Daryou Melchakovovou. V závěrečném velkém finále musela česká závodnice dohánět ztrátu po nevydařeném startu, ale ve výsledku nestačila opět pouze na Rusku Melchakovovou, naopak za sebou nechala další domácí závodnici Polinu Ryabovovou i Švýcarku Saskju Lackovou, a v cíli se tak mohla radovat ze stříbra.

„Už kvalifikace se mi povedla skvěle, popravdě jsem ani nečekala, že budu takhle vepředu. Hned ve čtvrtfinále jsem měla strkanici se Švýcarkou, ale zvládla jsem to a dojela první. V druhé rozjížďce jsem pokazila start, takže jsem jela na třetím místě, ale povedlo se mi předjet Rusku přede mnou a postoupit z druhého místa,“ popisovala průběh závodu Cholenská, pro kterou byl juniorský šampionát jasným vrcholem celé sezony.

„Ve finále byl můj start úplně nejhorší, ale strašně dobře mi jely lyže. Jela jsem na čtvrtém místě, ale v každé zatáčce jsem byla blíž a blíž holkám přede mnou. Tři zatáčky od konce tam dvě závodnice měly strkanici, já jsem je tam předjela a dojela jsem druhá do cíle.“

FOTO A TEXT: Czech Ski

Pokračujte ve čtení