Sedm tisíc diváků vytvořilo na Julisce skvělou atmosféru MJO

Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová při letošní premiéře v běhu na 400 metrů překážek zvítězila a časem 55,02 sekundy splnila limit na mistrovství světa v Dauhá i LOH v Tokiu.

Od loňského srpna, kdy kvůli zdravotním problémům předčasně ukončila minulou sezonu, se postavila na start a vybojovala šesté vítězství na Odložilově memoriálu s náskokem 74 setin před Kanaďankou Sage Watsonovou. Limit pro světový šampionát pokořila téměř o sekundu.

„Za ten čas jsem moc ráda. Říkala jsem, že když poběžím pod 56, budu spokojená, takže super,“ řekla Hejnová po doběhu. „Takový start do sezony jsem už dlouho neměla. A největší radost mám, že jsem zdravá a běží mi to až do konce. Jediné, co mi dneska trochu chybělo, tak to byla soupeřka v konci, abych stlačila čas pod 55 sekund,“ zhodnotila závod.

O další prvenství se postaral oštěpař Jakub Vadlejch, když ovládl soutěž oštěpařů na pražské Julisce třetím rokem po sobě. Hodem dlouhým 85,75 metru úřadující vicemistr světa vylepšil vlastní letošní české maximum o 41 centimetrů. Třetí skončil bývalý světový šampion Vítězslav Veselý, který hodil 82,85 metru a 15 centimetrů mu scházelo k limitu pro Dauhá.

Nejlepší letošní český výkon předvedl také koulař Tomáš Staněk, který vrhl 21,19 metru a své dosavadní maximum v této sezoně vylepšil o 58 centimetrů.

Hlavní disciplínu mítinku běh na 1500 m, v němž Odložil získal stříbro na olympijských hrách v Tokiu 1964, vyhrál Keňan Hillary Ngetich za 3:37,70. Český rekordman Jakub Holuša začal sezonu po zimním zranění a dlouhé pauze 12. místem. Těsně před ním doběhl Jan Friš.

Závod na 100 metrů vyhrál Arthur Gue Cissé z Pobřeží slonoviny výkonem 10,01 před evropským rekordmanem Jimmym Vicautem z Francie (10,07). Kompletní výsledky najdete zde.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení