Samková začala nový ročník Světového poháru vítězstvím

V Montafonu nenašla snowboardistka Eva Samková z Dukly Liberec v žádné ze svých kvalifikačních ani finálových jízd přemožitelku a dojela si pro vítězství.

„Jsem nadšená, protože poslední jízda byla těsňoučká. Obzvláště po tom, co jen ta naše jízda chytila protivítr. A když jedete v protivětru první, navíc v čerstvém sněhu, máte nahnáno. Kdyby byla čára o dva metry dál, nemuselo to tak dopadnout,“ prohlásila Eva, která se vedle svého vítězství radovala z úspěchu své australské soupeřky a kamarádky Belle Brochoffové. „Mám velkou radost, že se po dvou letech po těžkém zranění vrátila a rovnou na bednu,“ vysekla Eva gratulaci Australance, která skončila v závodě třetí.

Trenér Marek Jelínek nešetřil slovy chvály nejen na jízdu Evy, ale také na práci servisního týmu: „Dopadlo to výborně, přestože se změnily sněhové podmínky a foukal vítr, Eva to zvládla a dokázala, že je nejlepší. Chtěl bych hrozně poděkovat našemu servisu. O tom, na čem Evka pojede, se rozhodovalo v posledních minutách. Zvolili tu nejlepší mázu, kterou mohli, jim dnes patří velký dík!“

Vendula Hopjáková skončila v první jízdě a obsadila umístění mezi 12. a 16. příčkou.

FOTO: Czech SBX Team

Pokračujte ve čtení