Samková veze bronz z mistrovství světa v Idre Fjäll

Ani z druhého světového šampionátu v řadě neodjede Eva Samková bez medaile. Elitní česká snowboardcrossařka po titulu mistryně světa z roku 2019 přidala do své sbírky bronzový kov, který dnes ve švédském Idre Fjäll vybojovala v dramatickém velkém finále. V něm nakonec zvítězila Britka Charlotte Bankesová, druhé místo před Samkovou brala Italka Michela Moioliová.

Svou pouť za obhajobou titulu mistryně světa zahájila Samková velmi úspěšně už v úterní kvalifikaci, ve které s přehledem postoupila ze třetího místa. Suverénně si vedla také v samotném závodě o medaile. Svou čtvrtfinálovou i semifinálovou rozjížďku vyhrála, čerpala přitom mimo jiné ze skvěle zvládnutého startu a úvodní pasáže trati.

Také ve velkém finále, ve kterém se potkala s tradičními konkurentkami Charlotte Bankesovou z Velké Británie, Michelou Moioliovou z Itálie a Belle Brockhoffovou z Austrálie, se Samkové velmi dobře povedl start a ujala se vedení. Postupně českou reprezentantku ale celá trojice soupeřek dojela a dostala se před ní.

Těsně před cílem upadla Brockhoffová, ze zbylého tria byla v ten okamžik v nejvýhodnější pozici Bankesová, která už si mírný náskok pohlídala. Moioliová v těsném finiši skončila stříbrná a Samková dojela na bronzové pozici.

„Jsem moc spokojená, protože ráno to nebyla žádná hitparáda. Šla jsem do závodu s tím, že tam nechám maximum,“ řekla Samková. „Závod to byl krásný, viditelnost ale byla horší, bylo to přejíždění ze slunce do stínu. Ve finálové jízdě jsem udělala chybu na druhé pyramidě, sledovala jsem spíš padající Belle než trať. Jsem ale moc spokojená a těším se na zítřejší týmy.“

Sedmadvacetiletá ikona českého snowboardcrossu a olympijská šampionka ze Soči 2014 si tak připsala druhou medaili z mistrovství světa v kariéře. Před dvěma v lety v americkém Solitude brala zlato, tentokrát bude ze švédského dějiště odjíždět s bronzem. Stejnou sbírku zlaté a bronzové medaile má přitom také ze zimních olympijských her.

FOTO: FIS-SKI.com / Czech SBX Team

Pokračujte ve čtení