Samková si připsala třetí křišťálový glóbus do sbírky

Eva Samková potřetí v kariéře zvedla nad hlavu křišťálový glóbus. O celkové vítězce Světového poháru snowboardcrossařek ve švýcarském Veysonnaz musela rozhodnout až úplně poslední jízda celého seriálu, ve které česká šampionka v přímém souboji porazila Italku Michelu Moioliovou.

Nejprve se na trať dostala Samková. Svou úvodní jízdu zvládla s přehledem. Po vyrovnaném startu čtvrtfinále se brzy dostala do čela a vypracovala si dostatečný náskok, aby se vyhnula případným kolizím s dalšími závodnicemi. V závěrečné pasáži se k ní soupeřky přiblížili, první místo si však Samková s poklidem pohlídala. Svou čtvrtfinálovou jízdu poté stylem start-cíl ovládla také Moioliová.

V semifinále se Samková znovu hned v úvodu ujala vedení a poctivě pracovala, aby ho navýšila. Soupeřky držela v dostatečné vzdálenosti a suverénním způsobem si do cíle dojela pro finálovou účast. Tu ve svém semifinále vybojovala také Moioliová, která sice ve spodní pasáži trati pustila před sebe Bankesovou, ale v klidu postoupila z druhého místa.

I do finále si Samková schovala parádní start. V horní pasáži si vybojovala lepší pozici a dostala se do vedení. Když poté zhruba uprostřed trati spadly Bankesová s Pereirou de Sousa Mabileauovou, doslova už to byl jen boj dvou závodnic.

Moioliová ztrátu na Samkovou postupně umazávala, česká závodnice ale parádním finišem nedovolila Italce výraznější atak, a se zdviženýma rukama si dojela do cíle pro třetí vítězství v sezoně a především třetí křišťálový glóbus kariéry.

„Je to neuvěřitelné! Každý rok je to těžší a těžší, holky jezdí skvěle. Byl to boj do posledních metrů, nechala jsem tam všechno. Mám obrovskou radost,“ radovala se Samková v cíli.

TEXT: Czech Ski
FOTO: FIS

Pokračujte ve čtení