Rychlostní kanoisté testují v Račicích současnou trénovanost

Testy si zkouší i trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál stejně jako jeho deblový parťák Radek Šlouf. Mezi kajakáři nechyběli ani medailisté z velkých akcí z posledních let Daniel Havel, Lukáš Trefil nebo Jakub Špicar.

V souboji deblkanoí se bratrům Fuksovým postavila dvojice Antonín Hrabal a Jiří Zalubil. Dvojnásobný olympionik Filip Dvořák zaklekl na delších tratích do lodi společně s medailistou z juniorských kategorií Jiřím Minaříkem.

Petr a Martin Fuksovi
Petr a Martin Fuksovi

„Mistrovství republiky rychlostních kanoistů by se měly uskutečnit na přelomu července a srpna. Snad se uskuteční připravované mezinárodní akce, tedy Světový pohár a mistrovství světa na konci září v Szegedu, aby reprezentanti měli i další a vyšší cíle,” říkal reprezentační trenér Pavel Hottmar.

„Nejdůležitější jsou samozřejmě olympijská dokvalifikace a letní olympijské hry v příštím roce, nicméně alespoň nějaké mezinárodní porovnání v roce 2020 by bylo letos více než vhodné, hlavně pro nezkušené mladší sportovce. Nezávodit od léta 2019 do jara 2021 na mezinárodním poli by nebylo dobré.”

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení