Kanoisté se představili na nominačních závodech v Račicích

V pondělí večer skončily v Račicích třídenní nominační závody kanoistů pro světové poháry, Evropské hry a mistrovství světa. A rychlostní kanoisté Dukly Praha si vedli výtečně.

Kajakář Josef Dostál nastoupil do 5 závodů a ve všech slavil vítězství. V individuálních závodech dominoval na 200 m, 1000 m i 5 000 m, na deblkajaku pak s novým parťákem Radkem Šloufem ovládli jak olympijskou trať K2 1 000 m, tak K2 500 m.

Kanoista Martin Fuksa triumfoval na individuální pětistovce, kilometru i 200 m a společně s bratrem Petrem ovládli závod deblkanoí na olympijském kilometru. Před dvojicí Filip Dvořák, Tomáš Janda vyhráli s náskokem téměř čtyř sekund, čímž splnili nominační kritéria nejen pro Světové poháry a Evropské hry, ale rovnou i pro mistrovství světa, kde se bude bojovat o místa pro olympijské hry v Tokiu. 

Daniel Havel vyhrál nominační závod kajakářů na pětistovce. Daniel Havel, Jakub Špicar, Jakub Zavřel, Radek Šlouf. Tak vypadalo pořadí nejrychlejší čtveřice kajakářů v nominačním závodě na 500 metrů. Kajakářka Anna Kožíšková zvítězila 4x, když vyhrála 1000 m, 500 m, 400 m a 5 km. Jana Ježová odolaly na pětistovce náporu juniorských závodnic.

Kanoistka Ježová vyhrála všech pět závodů, do kterých nastoupila: dvoustovku, pětistovku a 5 km na singlkánoi a společně s Lenkou Jandovou i na deblu ovládly jak 200 m tak 500 m.

Na testovací čtyřstovce na K1 dojel Šlouf čtvrtý, třetí byl Jakub Špicar, druhý Jakub Zavřel a stejně jako na pětistovce zvítězil Daniel Havel. U žen platilo pořadí z pětistovky – zvítězila Anna Kožíšková před Štěpánkou Sobíškovou a Anežkou Paloudovou. Závod deblkanoí na pětistovce vyhráli Filip Dvořák s Tomášem Jandou. Kompletní výsledky zde.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení