Rychlostní kanoisté sbírali tituly mistrů ČR: Ježová šest, Fuksa pět

Kanoista Martin Fuksa vyhrál v neděli na mistrovství republiky dvoustovku i závod čtyřkánoí na pětistovce a získal celkem pět titulů. Vítězstvím na dvoustovce na singlkánoi i na deblu s Lenkou Jandovou završila kanoistka Jana Ježová sbírku letošních domácích titulů šesti zlatých medailí. Kajakář Josef Dostál vyhrál individuální závod na 500 metrů, ale v posádkách na titul nedosáhl.

Čtveřice Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Daniel Havel a Jakub Zavřel, která bude v srpnu v Szegedu bojovat o olympijskou nominaci, vyhrála závod čtyřkajaků před posádkou Vilém Kukačka, Jan Vorel, Josef Dostál a Radek Šlouf. Třetí byl čtyřkajak Tomáš Veselý, Lukáš Trefil, Pavel Davídek a Martin Sobíšek, který na světovém šampionátu pojede na kilometru.

Druhou posádku vytvořili loňští evropští i světoví juniorští medailisté Vilém Kukačka a Jan Vorel společně s Josefem Dostálem a Radkem Šloufem, kteří budou na světovém šampionátu bojovat o olympijskou nominaci na deblu na kilometru.

„Ze závodu jsem docela nadšený, protože jsem se byli poprvé trochu sladit až ráno,“ popsal dojmy Dostál. „Mistrovství republiky jsme jeli z tréninku, byli jsme tři týdny v Livignu, kde jsme trénovali vytrvalost. Dostat se zpátky do rychlosti po takové pauze byl celkem šok.“

 

Bratři Fuksovi a Drahokoupil pak společně s Vojtěchem Ruso vyhráli s náskokem v závodě čtyřkánoí před sestavou Antonín Hrabal, Daniel Kořínek, Kryštof Hájek a Ivan Procházka, která bude startovat na mistrovství světa. „Sice jsme moc netrénovali, ale na vodě nám to šlo, protože jsme zvyklí spolu jezdit odmala,“ řekl o posádce nymburských závodníků Petr Fuksa.

Dvoustovku mezi kajakáři vyhrál Lukáš Nepraš o dvě setiny před Jakubem Zavřelem, třetí dojel Filip Šváb. „Myslel jsem, že jsem byl druhý, ale pak přinesli výsledky. Vyhrát, to je bomba,“ řekl člen čtyřkajaku pro mistrovství světa.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení