Puškaři vezou z ME stříbro v soutěži družstev

Puškaři Petr Nymburský, Filip Nepejchal a David Hrčkulák z Dukly Plzeň získali na mistrovství Evropy stříbrné medaile v soutěži družstev v olympijské disciplíně libovolná malorážka na 3×40 ran. Tým získal medaili v této disciplíně po 34 letech.

Nymburský s Nepejchalem navíc v Boloni postoupili do sobotního finále individuální soutěže a první jmenovaný má solidní šanci získat účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu. Ve hře budou dvě a Nymburský je jedním z pouhých čtyř uchazečů. Ostatní čtyři finalisté včetně Nepejchala už olympijský „kvótaplac” obsadili v minulosti a další získat nemohou.

V týmové soutěži dnes české trio po sečtení kvalifikačních výkonů nestačilo pouze na suverénní Nory. Ti vytvořili světový rekord nástřelem 3540 bodů a budou mít ve finále dokonce trojnásobné zastoupení.

Čtyřiadvacetiletý Nymburský byl v kvalifikaci čtvrtý a jeho soupeři v boji o Tokio budou v sobotu Litevec Karolis Girulis, Ital Lorenzo Bacci a Brit Dean Bale. Nepejchal postoupil do finále ze sedmého místa.

FOTO: Czech Shooting News

Pokračujte ve čtení