Pětibojaři Přibylová s Kindlem mají evropské stříbro v mix štafetě

Zatímco vloni na mistrovství Evropy v Székesfehérváru česká výprava skončila bez medaile, tentokrát se dočkala hned v první disciplíně. Eliška Přibylová a David Kindl se stali na mistrovství Evropy v moderním pětiboji vicemistry ve smíšené štafetě. Pro oba je to premiérový cenný kov z vrcholné seniorské akce. V anglickém Bathu byli lepší jen domácí Kerenza Brysonová a Myles Pillage, třetí skončil italský pár Irene Prampoliniová s Valerio Grassellinim.

Česká dvojice se na stupně vítězů probojovala až v závěrečné disciplíně. Kombinaci běhu a střelby zvládli čtyřiadvacetiletá Přibylová s o čtyři roky starším Kindlem ze všech deseti párů nejrychleji a polepšili si z průběžného čtvrtého místa.

„Celý den jsme si moc užili. Důležité bylo, že jsme se navzájem doplňovali. V disciplínách, kde se nevedlo jednomu, podržel vždy ten druhý,“ hodnotila závod Eliška Přibylová. Češi začali osmým místem v plavání, ale odstupy mezi jednotlivými štafetami nebyly velké. V šermu na tom byli dlouho výborně, ale porážkami v závěrečných dvou soubojích se Slovenskem a s Itálií si mírně zkomplikovali situaci.

Do hry o medaile se česká dvojice vrátila v parkuru. „Eliška udělala dvě chyby, ale měla hodně těžkého koně, David jel bez chyby. Posunuli se na čtvrté místo, Britové vedli s odstupem, ale stříbro bylo na dosah,“ popisoval situaci před závěrečnou kombinovanou disciplínou reprezentační trenér Jakub Kučera.

V kombinované disciplíně byli Češi nakonec nejlepší. Přibylová svůj úsek zvládla skvěle, výborně střílela a dostala českou dvojici na druhé místo. Pak nervózně sledovala počínání svého kolegy.

Kindl se při druhé zastávce na střelnici zdržel, ale druhou příčku uhájil. „V běhu jsem si věřil. Střelba nebyla úplně ideální, ale naštěstí chybovali i ostatní. Z medaile mám obrovskou radost,“ říkal David Kindl v cíli. „Já jsem taky šťastná. Jsem ráda, že vyšlo hned první vystoupení. Je to povzbuzení do individuálního závodu,“ dodala Eliška Přibylová.

Ve středu jsou na programu šampionátu závody mužských a ženských štafet. České barvy budou hájit Martin Bilko a Ondřej Svěchota. Soutěž žen bude bez české účasti.

Další program mistrovství Evropy:

7. srpna: štafeta muži, štafeta ženy
8. srpna: kvalifikace muži
9. srpna: kvalifikace ženy
10. srpna: finále muži
11. srpna: finále ženy


FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení