Oštěp žen na MJO ponese jméno Dany Zátopkové

Memoriál Josefa Odložila bude mít navzdory přetrvávajícím omezením kvůli koronaviru i mezinárodní účast. Na Julisku se chystá například elitní slovenský sprinter Ján Volko, halový mistr Evropy na 60 metrů z loňského roku. O startu dalších atletů se ještě jedná, řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Ozdobou akce zařazené do bronzové kategorie World Athletics Tour by měl být tradičně hod oštěpem. Ženská soutěž nově bude Memoriálem zesnulé olympijské šampionky z Helsinek Dany Zátopkové.

„Budou to mezinárodní závody nejen díky Slovákům. Měli by se tu objevit Maďaři a Poláci,“ řekl Ševčík. Podmínky pro cestování se rychle mění. Od dnešní půlnoci se úplně uvolnily hranice mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem. Složitější je to v případě Poláků a Maďarů, ale i ti by mohli do Prahy přijet. „Vyjednávali o možnosti získat povolení k jednorázovému vycestování,“ uvedl ředitel MJO Ševčík.

Hlavním tahákem pro fanoušky u televizí (na stadion stále nemůžou, přímý přenos od 20.00) ale bude česká špička. Oštěpaři Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Nikola Ogrodníková, Irena Gillarová, sprinter Pavel Maslák, překážkář Petr Svoboda, nabitá ženská osmistovka. Tu si vyzkouší i čtvrtkařka Lada Vondrová, a utká se s elitními českými půlkařkami Dianou Mezuliáníkovou a Kristiinou Mäki.

„Pro mě je Odložilův memoriál srdcová záležitost, na Julisce trénuju už čtrnáct let, poslední tři ročníky se mi povedlo vyhrát a většinou jsem hodil daleko. Vloni 89,02 m,“ těší se Vadlejch.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení