Ledecké už s přípravou na lyžích nepomáhá Ondřej Bank

Někdejší úspěšný sjezdař Ondřej Bank se po minulé sezoně rozhodl, že už z rodinných důvodů nebude pokračovat v roli trenéra lyžování v týmu olympijské vítězky Ester Ledecká.

„Ondra bohužel ukončil kariéru profi trenéra. Alespoň se mnou,“ řekla Ledecká ve videorozhovoru s novináři. Bank doplňoval v trenérském lyžařském tandemu Ledecké svého staršího bratra Tomáše. Jeho specializací byla technika a vytyčování ideální linie trati v rychlostních disciplínách.

Ledecké pomohl k senzačnímu triumfu v superobřím slalomu na olympiádě v Pchjongčchangu 2018 a loni k prvenství ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise. „Třeba ho to ke mně ještě jednou zavede,“ uvedla Ledecká.

Za Ondřeje Banka hledá náhradu s pomocí svého sponzora. „Rozhodila jsem sítě a mám dobrou možnost,“ uvedla pětadvacetiletá lyžařka a snowboardistka. Jméno ale neprozradila. „To mám zakázané. Nebylo by to vzrůšo, kdybych to řekla hned.“

„Chápu jeho důvody. Řekl, že potřebuje být víc s rodinou, což je pochopitelné. Užil si toho se mnou spoustu, což je pravda.“

FOTO: Iva Roháčková
TEXT: ČTK

Pokračujte ve čtení