Mužská štafeta zakončila atletické HME stříbrnou radostí

Poslední večerní blok na halovém mistrovství Evropy v polské Toruni byl nabitý finálovými disciplínami. V jedné z nich se mohly ze zisku cenného kovu radovat i české barvy. Medailovou radost nakonec udělala štafeta mužů na 4×400 metrů, která vybojovala evropské stříbro.

Na druhý medailový úspěch v Toruni, po zlatu koulaře Tomáše Staňka, si musela česká atletika počkat až do samotného závěru programu. V šesté dráze rozběhl závod Vít Müller a jeho úloha nebyla jednoduchá, protože měl přímo pod sebou favorizované Nizozemce. Své role se ovšem zhostil na výbornou a předával na druhé příčce Pavlu Maslákovi.

Patrik Šorm
Patrik Šorm

Dříve tradiční finišman si vedl jako zkušený mazák, ustál několik nepříjemných kontaktů s italským soupeřem a dotíral dokonce i na vedoucí Nizozemsko. Michal Desenský pak na třetím úseku průběžnou druhou pozici udržel.

Finišující Patrik Šorm pak odrazil v cílové rovince útok dotírajících Britů, a tak se mohla naše štafeta radovat ze stříbrných medailí v čase 3:06.54. Na vítězné Nizozemce (3:06.06) jsme ztratili 48 setin. Naopak bronzová Velká Británie (3:06.70) za našimi čtvrtkaři zaostala o 16 setin.

České štafety mužů na 4×400 metrů posbíraly na evropských halových šampionátech tři bronzy v řadě v letech 2013, 2015 a 2017. Na posledním HME v Glasgow 2019 štafeta chyběla a nyní se česká sestava po čtyřech letech na halové evropské stupně vrátila.

FOTO: ČAS – Aleš Gräf

Pokračujte ve čtení