Motocyklista Filip Salač v Austrálii obsadil 22. místo v kvalifikaci

Velká cena Austrálie šampionátu MotoGP byla dnes značně ovlivněna počasím. Kvůli velkému větru, a nakonec i dešti bylo obtížné na Phillip Islandu jezdit. Filip Salač den rozjel druhým místem v tréninku a poté v kvalifikaci obsadil 22. místo.

Sobotní program Grand Prix Austrálie mistrovství světa silničních motocyklů dost ovlivnilo nepříznivé počasí. Na Phillip Islandu dnes hodně foukal vítr, což značně znepříjemňovalo jízdu všech jezdců, zejména těch v nejslabší třídě Moto3. Filip Salač i přes to hned ráno podal výborný výkon, když ve třetím volném tréninku zajel čas 1:38,694 a se ztrátou 0,202 s obsadil druhé místo.

Časy ale celkově nebyly lepší než ve včerejším odpoledním tréninku, takže se nedostal do druhé části kvalifikace. Odpoledne byly na programu kvalifikace, kdy se předpokládalo, že bude sucho. Bohužel se předpověď počasí nevyplnila a jelo se na mokré a poté osychající trati. Filip Salač nakonec v první části kvalifikace obsadil 8. místo, což znamená zítřejší start z 22. místa.

FOTO: GP Australia

Pokračujte ve čtení