Kuf vybojoval sedmé místo ve finálové soutěži SP v Praze

Až do poslední střelby bojoval moderní pětibojař Jan Kuf ve finále Světového poháru v Praze o stupně vítězů. Závěrečnou položku ale pokazil, a nakonec doběhl sedmý. Solidní vystoupení českých reprezentantů podtrhl třináctým místem Martin Vlach. Vítězem se stal úřadující olympijský vítěz Rus Alexander Lesun.

Kuf základ k dobrému výsledku položil v šermu s bilancí 19 vítězství a 15 porážek, kterou ještě vylepšil o tři výhry v bonusovém kole „Začátek byl trochu rozpačitý, ale pak se to naštěstí zlepšilo. Takže dobrý, dá se s tím teď normálně závodit,“ říkal Kuf ještě před parkurem. V něm udělal jedinou chybu, bod ztratil za překročení časového limitu a s 292 body se posunul na osmou příčku.

Na trati závěrečné kombinované disciplíny se dokázal dostal na šesté místo a výrazně se přiblížil stupňům vítězů. Jeho posun výsledkovou listinou se ale zastavil na poslední zastávce na střelnici. „Nebyl jsem nervózní, že jsem vepředu, ale chtěl jsem být opatrný. To byla chyba, to se střelba vždycky rozbije. Pak už to bylo na náhodu, už jsem to vůbec nekontroloval,“ popisoval závodník ASC Dukla v cíli rozhodující okamžiky. „Díky bohu za běh, ten byl skvělý. Je to zase takový hořkosladký výsledek,“ zhodnotil český reprezentant celkovou sedmou příčku.

 

Martin Vlach znovu potvrdil, že momentálně není ve Světovém poháru pětibojař, který by dokázal zkombinovat běh se střelbou lépe. Závěrečnou disciplínu suverénně vyhrál a posunul se z 29. místo až na velmi solidní 13. příčku. „Na to, v jaké pozici jsem startovat, tak dobré,“ hlásil mladý Čech v cíli a dodal: „Mohl jsem se možná lépe soustředit na střelbu a doufal jsem v lepší šerm. Byly tam drobné chybičky, ale věřím, že je postupem času odstraním.“

David Kindl absolvoval finálové klání bez výraznějšího zaváhání a obsadil slušné 23. místo. Poslední z českých finalistů Martin Bilko startoval do závěrečné kombinované disciplíny z dvanáctého místa. Nezastřílel to, co v kvalifikaci a nakonec obsadil 28. příčku.

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení