Beachvolejbalové MK duo ovládlo turnaj na Strahově

Na Strahově vyvrcholila pátým turnajem Tipsport Beach Series 3* žen. Turnaj ovládly nasazené jedničky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou z ASC DUKLA. Kvůli zdravotním problémům Markéty Nausch-Slukové se opět nezúčastnily české jedničky a tím pádem byl boj o celkové vítězky Beach Series 3* otevřen.

Papírové předpoklady splnily favorizované Míši, Kvapilová s Kubíčkovou, i když ve čtvrtfinále měly namále a musely odvracet dva mečboly proti sestrám Dostálovým (obě v ASC DUKLA). Ani finále nebylo jednoznačnou záležitostí a duo MK muselo o své další vítězství bojovat až do konce třetího setu, kde nakonec pokořily pár Marie Sára Štochlová/Martina Maixnerová.

Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková
Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková

„Byl to již pátý turnaj v řadě a moc sil nezbývalo, ale jsme rády, že se nám tento turnaj podařilo dotáhnout do vítězného konce. Atmosféra byla vynikající a diváci nás hnali,“ říká Míša Kubíčková.

Po vítězství MK dua nastala nevídaná situace. V celkovém pořadí Tipsport Beach Series 3* stanuly s totožným počtem bodů dva páry. Po pěti odehraných turnajích museli pořadatelé první místo rozdělit mezi finalistky posledního turnaje na Strahově. Třetí místo obsadila dvojice Martina Williams se Sárou Olivovou.

Michala Kvapilová
Michala Kvapilová

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení