Mistrovské tituly na Lipně získala Fišerová a Lhota

V rámci 5. Českého poháru na Lipně byly v sobotu 24. srpna rozdány republikové tituly pro nejlepší vodní slalomáře. Skvělý výkon předvedla a titul obhájila singlkanoistka Tereza Fišerová. Mezi muži dominoval Matyáš Lhota.

Na krásné, ale náročné přírodní slalomové trati pod Lipenskou přehradou v sobotu (24. 8.) bojovali vodní slalomáři o republikové tituly. Jako první byly na startu singlkanoistky, kde předvedla dvě suverénní jízdy všestranně talentovaná Tereza Fišerová. Vyhrála v semifinále a dojela si nakonec i pro český titul v kategorii C1 ženy s časem 121,80 a jedním dotekem branky.

„Jsem neskutečně šťastná, protože obhájit je vždy těžší, než vyhrát poprvé. Jsem za to ještě raději kvůli tomu, že se mi povedlo zvítězit na této vodě. Jsem na to obzvlášť pyšná, protože jsem předvedla dobré jízdy a jela jsem z prvního místa v semifinále a pak i ve finále. Přitom mám za sebou už čtyři jízdy a dvě mě ještě čekají, tak uvidíme, kolik sil mi zbyde. Ale jsem nesmírně spokojená a teď už to pojedu jen pro radost,“ řekla obhájkyně republikového titulu a novopečená mistryně ČR Tereza Fišerová. Druhé místo na C1 patří Janě Matulkové, která jela o 5,29 s pomaleji a bronz Martině Satkové.

Mezi muži na singlkanoe neobhájil loňské prvenství Vítězslav Gebas, ale titul jde pro talentovaného Matyáše Lhotu s čistou jízdou a časem 110,25 s. „Občas to tak bývá, že se z posledního kvalifikačního místa podaří vyšvihnout na první a já jsem rád, že se mi to dnes povedlo. Je to taková náplast za to, že se mi sezóna až tak nepovedla a nepodařilo se mi kvalifikovat do reprezentace. Nejtěžší pro mě dnes byly poslední dvě branky, které mi neseděly na moji ruku,“ řekl Lhota.

Foto: Martin Hladík

Pokračujte ve čtení