Letním mistrem republiky ve skoku na lyžích se stal Roman Koudelka

Mistrovství republiky, které se skákalo v sobotu v rámci Oslav Ještědu na libereckých můstcích, vyhrála reprezentační jednička Roman Koudelka.
Ve dvoukolovém závodě dokázal Roman porazit Filipa Sakalu, třetí skončil Čestmír Kožíšek.

Liberecký velký můstek, který na konci srpna obdržel certifikát FIS a má možnost pořádat znovu mezinárodní závody, má za sebou první zatěžkávací zkoušku. Tou byl 14. září republikový šampionát s menší mezinárodní účastí, kterého se zúčastnilo celkem 29 skokanů.

Vítězem celého závodu se stal Roman Koudelka, který v prvním kole dolétl do vzdálenosti 135 metrů a už po úvodní části šampionátu vedl před Filipem Sakalou. Po druhém kole, v němž znovu předvedl stylově výborný skok, své vedení udržel. Sakala se sice snažil ke svému konkurentovi dotáhnout, ale na druhém místě setrval.

I tak potvrdil výtečnou formu z posledních týdnů, když za sebou nechal třetího Čestmíra Kožíška i čtvrtého Vojtěcha Štursu. Pátý skončil Viktor Polášek a šestý Dušan Doležel.

Na Ještědu se rozhodovalo o mistrech republiky nejen mezi muži, ale také mezi juniory. Vítězem se stal Benedikt Holub, který v celkovém pořadí uzavíral elitní desítku závodu. Holub v juniorské kategorii porazil druhého Sebastiana Kellermanna a třetího Radka Rádla.

Závodu se zúčastnili rovněž čeští sdruženáři Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout či Lukáš Daněk. Nejlépe z nich dopadl Pažout, který vybojoval sedmou příčku, těsně před osmým Vytrvalem. Tomáš Portyk obsadil konečné 14. místo, o dvě příčky předčil Lukáše Daňka.

Foto: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení