Ledecké těsně bez medaile. I ve sjezdu dojela čtvrtá

Ester Ledecká obsadila ve sjezdu mistrovství světa stejně jako v superobřím slalomu čtvrté místo. Od první medaile na šampionátu v kariéře českou lyžařku v dalším těsném souboji v Cortině d’Ampezzo tentokrát dělilo sedm setin sekundy. Premiérový titul v Itálii získala Švýcarka Corinne Suterová.

Náročný program předchozích dní, kdy byl závod dvakrát zrušen, pak následovalo mistrovské Super-G a hned další den po něm dva tréninky v jeden den, se do dnešního sjezdu žen snadno podepsal.

„Nebyl to úplně můj den, prostě jsem vstala špatnou nohou a od rána to nebylo ono,” popsala po závodu Ledecká s tím, že to se ve sportu prostě občas stane.

„Je to sport, k večeři bude holt bramboračka. Samozřejmě není to medaile, ale je to skvělé umístění. Jsem ráda, že se držím špičky a už do ní tak nějak patřím. Snad jsem fanoušky moc nezklamala a doufám, že jim budu dělat radost třeba ještě lepšími výsledky,“ řekla v cíli Radiožurnálu.

„Od rána s námi Ester moc nekomunikovala, což bylo znamení, že není ve své kůži. Pak na prohlídce jsem viděl, že si prohlíží, respektive zapamatovává rychlou, agresivní stopu, takže svitla naděje, že by to mohlo být zase dobré. V rozježdění už to pak bylo mnohem lepší,” doplnil ji trenér Tomáš Bank.

MS ve sjezdovém lyžování v Cortině d’Ampezzo

1. C. Suterová (Švýc.) 1:34,27, 2. Weidleová (Něm.) -0,20, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,37, 4. Ledecká (ČR) -0,44, 5. Siebenhoferová (Rak.) a Gisinová (Švýc.) obě -0,50, 7. Tipplerová (Rak.) -0,54, 8. Curtoniová (It.) -0,83, 9. Johnsonová (USA) -0,90, 10. Mowinckelová (Nor.) -0,99.

FOTO: CzechSki / ZoomAgence

Pokračujte ve čtení