Kučerová uzavřela Světový pohár nejlepším výsledkem sezony

V posledním závodě Světového poháru si Nikol Kučerová dojela pro svůj nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka na finále seriálu ve švýcarském Veysonnaz pronikla do malého finále, ve kterém skončila druhá, a celkově tak bere šestou příčku.

Na finálovém podniku Světového poháru skicrossařů se tradičně nejela kvalifikace a nastoupilo se rovnou do vyřazovacích jízd. Kučerová se představila hned v první rozjížďce po boku Kanaďanky Zoe Choreové a vedoucí ženy celkového pořadí seriálu Fanny Smithové. Právě na favorizovanou Švýcarku česká závodnice nestačila, ale pohlídala si druhé místo a spolu s ním také postup do semifinále.

V něm chtěla zkušená reprezentantka zaútočit na premiérový postup do velkého finále v aktuální sezoně. To se však Kučerové také vlivem pádu Sixtine Cousinsové ze Švýcarska nepodařilo. „Musela jsem skoro zastavit, abych do Sixtine nenabourala. Úplně jsem ztratila rychlost a neměla pak už možnost zabojovat o velké finále,“ popisovala. Cílem tak projela na třetím místě za Smithovou a Kartin Ofnerovou z Rakouska.

I tak si ale nakonec připsala nejlepší výsledek právě končícího ročníku Světového poháru. V následném malém finále totiž nechala za sebou dvojici soupeřek, nestačila pouze na Francouzku Marrielle Berger Sabbatelovou a obsadila v závodě šesté místo.

„Malé finále se mi jelo dobře. Marrielle jsem dojížděla a asi na třech místech ji chtěla předjet, ale pokaždé mě výborně zavřela a neměla jsem kudy se před ní dostat. I tak mám ale z té jízdy dobrý pocit, navíc šesté místo je mým nejlepším umístěním sezony. Takže celkově jsem dnes spokojená,“ uvedla.

Šestá byla Kučerová naposledy před více než třemi lety v ruském středisku Sunny Valley. Lepší skončila pouze jednou v kariéře, v roce 2010 v italském Innichenu, kde obsadila třetí příčku. V právě skončené sezoně pronikla hned šestkrát do elitní desítky. V celkovém hodnocení seriálu obsadila jedenácté místo.

FOTO: FIS
TEXT: Czech Ski

Pokračujte ve čtení