Koulař Tomáš Staněk vyválčil na HME v Glasgow bronzovou medaili

Koulař Tomáš Staněk sice myslel na halovém mistrovství Evropy v Glasgow na zlato, ale urval aspoň bronz. „Zbyl na mě,“ povídal s úsměvem atlet Dukly. Pražský silák dosáhl nejdelšího výkonu 21,25 metrů ve druhé sérii. V tu chvíli to znamenalo stříbrnou příčku za Polákem Haratykem, avšak za chvíli českého rekordmana přehodil Němec Storl.

Staňkovi finále příliš nevyšlo. Víc bojoval se sebou než se soupeři a po soutěži si zhluboka oddychl. „Ale beru každou medaili, když není bramborová. Jsem za ní rád, jenže mě štvaly pokusy, které jsem pokazil.“

Bronzový koulař Tomáš Staněk Spolu s dalšími atlety se pak dočkal předání medailí na ochozu za tribunami Emirates Areny. Pořadatelé halového mistrovství v Glasgow takto netradičně pojali polovinu slavnostních ceremoniálů.

Nejlepší atleti se tak dočkali oslavy jen od minimálního počtu fanoušků. Prostory byly pochopitelně stísněné a kromě novinářů a členů jednotlivých týmů nebylo pro další zájemce místo.

Dva čeští fanoušci, původně s vlajkou, kterou museli na žádost pořadatelů schovat, sledovali ceremoniál z uctivé vzdálenosti, ale na jen minimálně vyvýšené stupně vítězů nebylo přes fotografy stejně vidět. Vlajky při hymně stoupaly na stožáry atriem ze spodního podlaží.

„Stupně vítězů jsem si užil, ale hezčí zážitek je přímo na ploše haly,“ vyprávěl Tomáš Staněk. „Hymna tam zní důstojněji. Tady jsme byli tak trochu stranou, ale musím pochválit náš, který vytvořil skvělou kulisu. Užil jsem si to,“ pokračoval závodník pražské Dukly. O podobě ceremoniálu neměl předem tušení. „Nikdo nám nic neřekl.

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení