Kolo pro život: Fuksové si dali bratrský souboj, Synek nedojel

Úvodní závod seriálu Kolo pro život Orlík Tour vyhráli mistr republiky v maratonu na horských kolech Martin Stošek a reprezentantka v cross country Jitka Čábelická z Dukly Praha.

Na kole se představil i pětinásobný mistr světa na skifu Ondřej Synek, který kvůli zdravotním problémům závod nedokončil. V bratrském souboji rychlostních kanoistů dvojnásobný světový šampion Martin Fuksa porazil o minutu a půl mladšího sourozence Petra.

„Byla to pro mě premiéra na cyklistickém závodě, užil jsem si. Nemám ale techniku jako borci, co mě z kopce předjížděli jeden za druhým,” uvedl Martin Fuksa v tiskové zprávě. „Od dvacátého kilometru už mě to bolelo fakt hodně. Jen jsem chtěl, abych neměl defekt, nechtěl jsem si nic udělat, abych v klidu dojel a mohl si odškrtnout, že to mám,” prohlásil kanoistický šampion, který zaostal za vítězným Stoškem o hodinu a 20 minut.

„Úplně na začátku jsme jeli trochu výletně, pak jsme do toho šlápli. Chvilku jsem jel před Martinem, pak mě předjel a do cíle dojel o chvilku dřív než já,” řekl Petr Fuksa, který začal se svým bratrem závodit i na deblkanoi.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

„Na závody jsem se moc těšil, protože na kole jezdím v rámci tréninku hodně, docela mi to chybělo. Seriál Kolo pro život mě baví, je skvělé, že se závody zase rozjely a všechno se vrátilo do normálu. Trať na Orlíku je super, překvapilo mě, jak je technická, pěkná, jelo se lesy, podél vody, moc se mi tady líbilo. Forma nebyla úplně nejlepší, ale jsem rád, že jsem zdravý, že jsem nespadl a nic si neudělal. Počasí bylo krásné, všem se tady líbilo,” hodnotil Ondřej Synek.

FOTO: Kolo pro život

Pokračujte ve čtení