Kanoistka Fišerová vyhrála Český pohár

Na Lipně se dnes konal poslední šestý závod vodních slalomářů Českého poháru. Ani dnes si vítězství nenechala nikým vzít Tereza Fišerová. Mezi kanoisty byl nejrychlejší mladý Vojtěch Heger (oba Dukla Brandýs nad Labem).

Mezi kanoistkami letos dominuje Tereza Fišerová: „Snažím se každým závodem zlepšovat. Měla jsem trochu problémy první jízdu, ale tu druhou jsem se to snažila udržet v poklidu a nějak to vyšlo. Dole jsem zvolila průjezd ‚na jistotu‘ a myslím, že to vyšlo.“ Svým průjezdem „na jistotu“ porazila ostatní kanoistky o 3,45 vteřiny.

Vojtěch Heger
Vojtěch Heger

Nejrychlejším kanoistou byl Vojtěch Heger. „Pocit je to skvělý, protože letos se mi podařilo vyhrát jen jednou, vždycky jsem jezdil taková druhá místa, občas i hůř, ale tady se to na Lipně povedlo. Včera druhý, o kousek, o šťouch, a dneska jsem jel čistě a ta jízda byla skvělá,“ popisuje kanoista, který pro Českou republiku vyjel účastnické místo na olympiádu v Tokiu a o svou reprezentaci bude bojovat na zářijovém mistrovství Evropy v Praze.

Dnešním závodem skončila soutěž o automobil na jeden rok od společnosti Autotreid. Cena je určená pro jednoho závodníka a jednu závodnici (bez ohledu na kategorii) s nejvyšším celkovým součtem bodů 1.–6. Českého poháru Skupiny ČEZ. Automobil mezi ženami vyhrála kanoistka Tereza Fišerová.

FOTO: Iva Roháčková

Pokračujte ve čtení