Kanoista Dvořák má první singl medaili ze SP

Mnohokrát na vrcholných akcích vystoupal na stupně vítězů s deblovým parťákem Jaroslavem Radoněm, tentokrát bronzový stupínek patřil jen jemu. Kanoista Filip Dvořák na pětistovce vybojoval jedinou českou medaili na Světovém poháru v Szegedu, kde v českém týmu patřil k nejzkušenějším závodníkům.

„Nevím přesně, kolikátá medaile ze Světového poháru to pro mě je, ale vím jistě, že je první ze singlové disciplíny. Takže pro mě je to v mých dvaatřiceti letech premiéra,“ řekl Dvořák.

Do cíle pětistovky dojel třetí za Italem Carlem Tacchinim a Bulharem Angelem Kodinovem.

„Medaile se nerodila úplně jednoduše, protože závod mi nesedl stoprocentně, bylo to takové upracované. Na druhou stranu jsem věděl na základě výsledků z minulého roku i konkurence, která se tu sešla, že bych na medaili měl dosáhnout. Vybojoval jsem ji a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ dodal svěřenec svého táty Libora Dvořáka.

O den dřív byl na olympijském kilometru čtvrtý. „Toho si možná cením trochu víc než medaile, protože na kilometru se sešla lepší konkurence a vlastně tam byla i spousta lidí, kteří se zřejmě objeví příští rok na olympijských hrách a někteří budou patřit mezi kandidáty na medaile.“

Vedle Dvořákových úspěchů přidala česká výprava plná juniorských medailistů: páté místo v závodě deblkajaků na dvoustovce připsaly Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, přičemž právě Galádová ještě letos závodí jako juniorka. Pořádnou radost ze sedmého místa na pětistovce měl čtyřkajak ve složení Josef Záhora, Vilém Kukačka, Jan Vorel a Jakub Stejskal.

FOTO: Bára Žehanová a Nina Jelenc

Pokračujte ve čtení