Kajakářky Fišerová a Beková jsou mistryněmi Evropy

Včera se obě kajakářky Kateřina Beková v juniorkách 3x K1 a Tereza Fišerová v 3x K1 do 23 let podílely na týmových zlatých medailích. A dnes na evropském šampionátu v Liptovském Mikuláši přidaly zlaté medaile a tituly mistryň v singlkajaku.

Singlkanoistka Tereza Fišerová se stala na kajaku mistryní Evropy do 23 let, když své druhé disciplíně zajela bez chyby nejrychlejší čas, jako jediná z kajakářek pod 100.

„Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím,že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky –tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela dnes finále, už to byl pro mě splněný cíl,“ řekla zlatá kajakářka Fišerová.

Kajak juniorek pak přinesl další zlatou medailovou radost a titul pro Kateřinu Bekovou. „Vůbec nevím, čím to bylo, ale jelo se mi fakt skvěle a docela se mi dařilo i pádlovat. Ťukla jsem, což mně docela i mrzelo, ale vyšlo to i tak, takže super. S holkami jsme si přály, abychom tam byly všechny tři, ale dobře jsme poladily, koukli jsme na Scary Movie a vyšlo to dobře,“ popsala mistryně Beková.

FOTO: Nina Jelenc

Pokračujte ve čtení