Juniorka Novotná získala bronz na MS horských kol

Aneta Novotná z ASC Dukla, juniorka prvním rokem, potvrdila, že její výborná jízda ve štafetě nebyla náhodná a vybojovala zasloužený bronz. Novotná startovala z hloubi startovního pole, velmi rychle se ale probojovala na šestou pozici a následně výbornou jízdou bez chyb stahovala jednu soupeřku za druhou.

Už v polovině závodu jezdila stabilně na třetí pozici na které dojela i do cíle. Aneta tak navázala na dosavadní historické úspěchy slavných českých bikerek a na své konto si připsala zatím první životní úspěch.

V závodě juniorů to dlouho vypadalo, na další výrazný úspěch českých jezdců. Ještě v polovině závodu byl na čtvrté pozici Jan Zatloukal s minimálním odstupem na čelní trojici jezdců. Na šesté pozici se pohyboval David Šulc.

Následné technické problémy v extrémních podmínkách ale odsoudily naše reprezentanty do pozice běžců. Díky velmi kvalitní práci mechaniků se po nucené zastávce v depu navrátili se ztrátou do závodu, a i nadále bojovali, jak jen to šlo.

David Šulc nakonec dokončil závod na vynikajícím 10. místě, které je jeho životním úspěchem. Také Jan Zatloukal se statečně probojovával startovním polem ze 40. pozice zpět do čela a jeho stíhací jízda nakonec stačila na 23. místo.

O extrémnosti závodu vypovídá i skutečnost, že do cíle závodu dojelo pouze 44 jezdců z téměř stovky startujících juniorů.

FOTO: Michal Červený

Pokračujte ve čtení