Heger bere evropské zlato, juniorka Beková bronz

Sobota 3. října byla prvním finálovým dnem na ME juniorů a závodníků do 23 let v polském Krakově. O medaile bojovali juniorští a U23 kanoisté a juniorské a U23 kajakářky.

Celkem čeští závodníci posbírali čtyři evropské kovy z toho vodní slalomáři z Dukly Brandýs nad Labem dva. Nejvíce se dařilo Vojtěchovi Hegerovi, který se stal mistrem Evropy mezi U23 kanoisty.

„Jelo se mi skvěle, jel jsem sice z posledního místa, což nemám moc rád, ale udržel jsem to. V jízdě byly malé chybky, ale stačilo to na zlato, takže mám hroznou radost,“ popisuje novopečený evropský šampion do 23 let Vojtěch Heger.

„Poslední titul jsem měl 3 roky zpátky na ME juniorů a teď znova, takže je to super, užívám si to,“ doplňuje Heger, který už jednou evropský titul slavil – a nyní si ho může užívat znovu.

Vojtěch Heger
Vojtěch Heger

Mezi juniorskými kajakářkami získala bronz loňská vítězka Kateřina Beková. Na vítězku Paulinu Pirro z Německa jí chyběly 3,18 vteřin.

„Je to skvělé, jsem hrozně ráda za medaili. Na startu jsem si zas tolik nevěřila, ale během té jízdy jsem slyšela, že vedu, ale pak jsem to nechala na 17. brance, což mě trochu mrzí, ale jsem moc ráda za 3. místo. Každá medaile se počítá,“ popisuje Beková hned po dojetí.

Na skvělém 4. místě skončila mladá Barbora Karlíková, která mezi juniory letos startovala poprvé.

FOTO: Dukla Brandýs n. Labem / Canoe Europe / Pavel Doležal, kanoe.cz

Pokračujte ve čtení