Fišerová na kanoi obhájila titul mistryně republiky

V sobotu bojovali vodní slalomáři pod lipenskou přehradou v rámci 5. Českého poháru o tituly mistrů a mistryň České republiky. Mezi kanoistkami kralovala Tereza Fišerová z Dukly Brandýs nad Labem, která loňský titul obhájila.

Po pátečním tréninku měla menší problémy s rukou a musela vynechat týmový závod hlídek, ale v sobotu už byla v pořádku a obhájila republikový titul.

„Jelo se mi krásně, trať mám moc ráda když jsem ve finálové jízdě už v desáté brance nemohla, tak jsem to kousla a je z toho zlatá. Jsem nesmírně spokojená, že jsem to dokázala obhájit a sjela jízdu, kterou jsme si s trenérem naplánovali,“ říkala Fišerová, která ostatním kanoistkám „nadělila“ 10 vteřin.

Na stupních vítězů Fišerovou doplnily sestry Satkovy – druhá dojela mladší Gabriela Satková, třetí oddílová kolegině Martina Satková. Fišerová ale zajela asi po 40 minutách skvěle i jízdu na kajaku, kde získala bronzovou medaili. Druhá mezi kajakářkami skončila Barbora Valíková z Dukly.

Druhé místo vyjel na Lipně mezi kanoisty i Vojtěch Heger. V pátečních závodech hlídek získali titul kanoisté Heger, Tomáš Rak a Michal Jáně.

FOTO: Jan Homolka (kanoe.cz)

Pokračujte ve čtení