Fišerová je kanoistickou královnou letošní série Českého poháru

Sedmý závod Českého poháru ve vodním slalomu, který se konal v sobotu 5. 9. na umělé slalomové dráze na Trnávce, završil celou letošní sérii českých pohárů a rozhodnul o celkových vítězích. Mezi kanoistkami letos zvítězila Tereza Fišerová, i když dnes nevyhrála, dojela čtvrtá.

„Byla jsem trošku smutná, když jsem dojela a zjistila, že jsem 4. Každopádně ta jízda nebyla úplně dobrá, ještě tam přišly 2 doteky, takže jsem si nic lepšího představovat nemohla. A to, že jsem vyhrála celkové vítězství českého poháru, mě nesmírně těší, protože to mluví o tom, že forma je na všechny závody, že to není jen o jednom,“ shrnuje česká kanoistka, která se stejně jako ostatní připravuje na mistrovství Evropy, které se uskuteční za 2 týdny v pražské Troji.

Nejvypjatější souboj o celkové vítězství byl dnes mezi kanoisty. Rozhodovalo se mezi Lukášem Rohanem a Vojtěchem Hegerem. „Český pohár jsem teď vyhrál počtvrté v řadě, takže si toho hodně cením,“ říká Rohan, který dnešní souboj vyhrál.

„Věděl jsem, že Vojtu musím porazit. Ta jízda nebyla úplně dobrá, protože ve středu jsem udělal chybu ve válci, dal jsem tam špatný náklon a podjel jsem jednu protivodu. Věděl jsem, že spodek musím jet dobře, tak jsem to tam tlačil a něco jsem zase nahnal,“ popisuje Rohan svou dnešní jízdu.

Druhý se v celkovém hodnocení umístil Vojtěch Heger, který dnes předvedl nejrychlejší čas, ale dvouvteřinová penalizace ho posunula „až“ na druhé místo.

FOTO: Jan Homolka

Pokračujte ve čtení