Fišerová a Satková jsou mistryněmi světa do 23 let

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) otevřely závody týmů. Česká výprava si připsala z hlídek hned šest medailí z osmi možných. Na jedné zlaté, třech stříbrných a bronzu se podíleli  mladí vodní slalomáři z Dukly Brandýs nad Labem. Titul světových šampionek vybojovala hlídka kanoistek do 23 let ve složení Tereza Fišerová, Martina Satková s Evou Říhovou.

„Za sebe jsem s jízdou spokojená. Jely jsme dost rychle a hlavně čistě. V tomto složení jsme jely před několika lety a stát na tom nejvyšším stupínku je prostě skvělé,“ řekla Martina Satková. „Jsem ráda, že nám to s holkami vyšlo a bude dnes česká hymna znít. Oproti Liptovskému Mikuláši jsem si to dnes trochu prohodila,“ smála se Fišerová.

Vojtěch Heger pomohl týmu mužů do 23 let k zisku bronzu. Za zlatem zůstali jen 1,84 s a za stříbrem jen o dvě setiny. „Myslím, že naše jízda byla dobrá a byla to jízda na vítězství. Bohužel přišel šťouch, což nás odsunulo na bronzovou příčku. Ale já jsem se svým výkonem spokojený,“ popsal Heger.

Tereza Fišerová zlato přidala ke stříbru, které vybojovala spolu s A. Hilgertovou a G. Satkovou a staly se vicemistryněmi světa do 23 let v hlídkách kajakářek. Tereza měla drobné zaváhání už na druhé brance: „Chtěla jsem se odpíchnout od břehu a trochu se mi sklouzlo pádlo. Takže Gabča musela dost dlouho čekat, když trochu dál vyjedu. Naštěstí to využila Amálka a ujela nám, takže jsme pak jely s Gabčou ve dvou,“ řekla Fišerová.

Také juniorka kajakářka Kateřina Berková získala titul vicemistryně světa v týmech 3x K1 juniorky. Pátou medaili stříbro pro Duklu Brandýs nad Labem přidal v hlídkách 3x K1 juniorů Martin Rudorfer.

Ve středu se pokračuje kvalifikacemi kajakářů, kajakářek, singlkanoistů a singlkanoistek do 23 let.

FOTO: Alena Ceplová

Pokračujte ve čtení