Evropský bronz mezi juniorskými slalomáři získal kajakář Krejčí

V závěrečný den ME ve vodním slalomu juniorů a do 23 let v Krakově se podařilo vylovit medaili pro Duklu pouze juniorskému kajakáři Jakubu Krejčímu.

„Cíle byly výš, chtěl jsem jet hlavně hezkou jízdu ve finále a to nevyšlo,“ popisuje Krejčí, který po loňském titulu juniorského vice mistra světa, chtěl letos zabojovat o zlato na ME.

„Čistá jízda by byla dobrá, ale byly tam 3 takové ‚blbé‘ šťouchy, dva takové malé, o kterých ani nevím, ale ten poslední na protivodě byl obrovský a už asi byl spíš z nervozity. Dojel jsem do cíle, bolelo to, tak jsem do toho dal asi všechno,“ říká trochu zklamaný slalomář.

V kategorii kanoistek do 23 let se favorizované Tereze Fišerové finálová jízda tolik nevyvedla a skončila na 6. místě. „Mně to dneska od shora až dolů neklouzlo, a ještě jsem si tam dala 2 takové hloupé šťouchy,“ komentuje ne úplně povedenou jízdu aktuální seniorská vicemistryně Evropy.

„Jeden si myslím, že byl takový neviditelný a trošičku větrem, ale to je prostě sport a každý měl ty podmínky takové. Můžu říct, že jsem se tak od půlky dolů trápila, tak jsem ráda, že jsem to dojela a že se na to dalo aspoň trochu koukat.“

Těsně před Fišerovou dnes dojela na 5. místě Martina Satková.

FOTO: Nina Jelenc / Pavel Doležal, kanoe.cz

Pokračujte ve čtení