Samková brala ve druhém závodě v Big White páté místo

V celkovém pořadí seriálu Světového poháru patří Evě Samkové 3. příčka. „Bylo to lepší než včera, i když viditelnost byla stejně špatná. Člověk už si ale za tu dobu trať pamatuje a ví, kde má co očekávat, včetně děr. V semifinále jsem hodně pokazila start a pak už jsem nezvládla holky dotáhnout. Nebyla to vyloženě technická trať, takže jsem se neměla čím ukázat,“ vzkázala z Kanady snowboardcrossařka.

Její trenér Marek Jelínek vysvětluje hlavní důvod, proč Eva ve víkendových jízdách neobsadila čelo závodu. „Ta trať je jednoduchá, nejsou na ní žádné těžké skoky, boule, jen těžké zatáčky, které jsou velmi zavřené a jejich rádius neodpovídá tomu, co potřebujeme. Manko ze zatáček tak Eva nedokáže žádným způsobem nahradit.“

Druhá závodnice ASC Dukla Vendula Hopjáková skončila ve čtvrtfinále, návrat do finálových jízd však bere jako úspěch a motivaci pro další závody. „Moc jsem si nevěřila, protože se mi tady závody nepovedly. Nicméně to, že jsem se kvalifikovala a mohla závodit ve finále, považuji za skvělý návrat,“ říká Vendula Hopjáková. Muži Jan Kubičík a Matouš Koudelka skončili v osmifinále.

Tým českých snowboardcrossařů se teď vrací zpět do České republiky, o jeho dalším programu se s ohledem na zrušený závod ve Feldbergu, který se měl uskutečnit o prvním únorovém víkendu, rozhodne v následujících dnech.

FOTO: Czech SBX Team

Pokračujte ve čtení