Domácí ME ve veslování na trenažéru vyhrál Podrazil

Mistrovství Evropy ve veslování na trenažéru přilákalo velké množství českých i zahraničních závodníků do pražské haly Královka. Dvě zlaté a dvě bronzové medaile vybojovali čeští veslaři na mistrovství Evropy 2020 ve veslování na trenažéru v hlavních kategoriích, které jsou oficiálními závody ME. Marie Natalie Jurková (Slavie Praha) a Jakub Podrazil (Dukla Praha) využili domácího prostředí a potvrdili roli favoritů ve svých kategorií.

Veslař pražské Dukly od prvního tempa mířil za svým druhým evropským titulem. V první čtvrtině závodu si vybudoval komfortní 2s náskok, který neustále navyšoval. Historicky první oficiální mistr světa ve veslování na trenažéru zvítězil v osobním rekordu 5:42,9 a zbytku startovního pole nedal šanci. Druhý Anders Backéus ze Švédska dokončil 2km trať o 6,3s později.

Třetí příčku uhájil před dotírajícím obhájcem bronzu Finem Naukkarinenem Petr Ouředníček, pražské Slavie se čas zastavil na hodnotě 5:55,3. Dva nejlepší české zástupce doplnil na stupních vítězů Mistrovství ČR 2020 Jan Potůček z pražské Dukly, který zvítězil v závodě European Open mužů do 23 let.

Jiří Šimánek (uprostřed)
Jiří Šimánek (uprostřed)

V kategorii lehkých vah se bohužel českým sportovcům mezi první tři prosadit nepodařilo. Velký souboj o evropský triumf se strhl především mezi muži. Patricio Rojas a Jerzy Kowalski se celý závod drželi na dostřel obhájce titulu Martina Gorettiho. Úřadující mistr světa na skifu lehkých vah si však svoji další zlatou medaili pohlídal a jeho konkurenti ze Španělska a Polska se museli spokojit s druhým a třetím místem.

Na čtvrtém místě dokončil závod duklák Jiří Šimánek. Český reprezentant díky tomu obhájil titul mistra ČR ve své kategorii. Při vyhlašování jej doplnili Jonáš Friedrich (Dukla Praha) a Jan Šmolík, kteří byli nejrychlejší v kategorii do 23 let. Jonáš Friedrich si tak přišel i pro zlaté medaile za vítězství v závodě European Open a MČR do 23 let.

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení