Do Harrachova se po přestávce vrací FIS Youth Cup

O víkendu 16. a 17. ledna se v Harrachově představí budoucí sdruženářské hvězdy v osmi individuálních závodech severské kombinace. Na startu této prestižní mezinárodní soutěže bude kolem padesáti chlapců i dívek ve věku od třinácti do sedmnácti let ze sedmi zemí a chybět nebude ani česká dorostenecká a žákovská reprezentace. Pro diváky však zůstane areál kvůli protiepidemickým opatřením uzavřen.

Pod Čertovou horou panují výborné sněhové podmínky. Agilní pořadatelé ze spolku Areál skokanských můstků Harrachov zde připravili náročný běžecký okruh a kromě můstku K-70 (HS73), na němž budou mladí sdruženáři skákat, minulý týden po třech letech zprovoznili také K-90. Náklady na úpravy zaplatili z dotace od Libereckého kraje, Svazu lyžařů ČR a také ze sbírky na obnovu můstků.

Youth Cup v Harrachově po dvou letech opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy: V Harrachově změří síly mladí reprezentanti ze sedmi zemí – Estonska, Itálie, Německa, Slovenska, Slovinska, USA a Česka. Původně jich organizátoři registrovali devět, ale výpravy dvou států odradila aktuální zdravotní situace v České republice.

Pod „Čerťákem“ se první ročník Youth Cupu uskutečnil s velkým ohlasem zahraničních delegací v roce 2016, po dalších dvou vydařených sezonách však nastala dvouletá přestávka. Někteří z úspěšných závodníků, kteří zde v minulosti startovali – zejména v dívčích kategoriích, se dnes už prosazují i v rámci seniorského Světového poháru.

FOTO: Sportovní úsek severské kombinace

Pokračujte ve čtení