David Svoboda s Veronikou Lálovou skončili ve Stardance třetí

Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda s Veronikou Lálovou vytančili bronz, přeskakovali plyšáky a rozlámali kord.

V deváté řadě taneční soutěže Stardance zvítězili herec Jiří Dvořák a tanečnice Lenka Nora Návorková. V sobotní finále porazili Pavlu Tomicovou s Markem Dědíkem, kteří skončili druzí, a Davida Svobodu s Veronikou Lálovou, kteří jsou třetí.

Páry během večera nejprve předvedly dva tance, které se jim dle jejich soudu nejvíce povedly, jeden latinsko-americký, druhý standardní. Svoboda a Lálová si vybrali z latinskoamerických tanců jive. Jejich vystoupení na hudbu Elvise Presleyho sklidilo výtky za rytmické nepřesnosti. Vysloužili si 35 bodů.
Ze standardních tanců zvolili slowfox. „Uprostřed jste se snažil dostat partnerku z rytmu, ale ona vás udržela,“ řekla Drexler na adresu Svobody. Podle Radka Balaše tanec negradoval, celkem si vysloužili 34 bodů.


V další části večera došlo na třetí tanec, soutěžící si měli zvolit svůj nejoblíbenější. David s Veronikou předvedli quickstep, při kterém se ale museli kromě tanci věnovat i několika ležícím plyšákům uprostřed parketu. Porota tentokrát hodnotila hromadně, ale neznámkovala. Dvořáka chválili za preciznost, Svobodu za uvolněnost a Tomicovou za opravdovost, s jakou tančí. Vrcholem večera byly tance ve free style. David Svoboda s Veronikou Lálovou se ve volném tanci stylizovali do jižanských venkovanů a v tanci šermovali. Lálové se ovšem uprostřed tance nečekaně rozpadl kord a museli improvizovat. Drexler ocenila šerm, ovšem přivítala by víc tance. S tím souhlasil i Chlopčík. „Byla to hezká scénka.“ Od poroty dostali 33 bodů.

Děkujeme Davidu Svobodovi za fantastickou reprezentaci a propagaci Dukly a armádního sportu ve Stardance. Drželi jsme mu palce až do samého finále. Moc gratulujeme k bronzu!

FOTO: Česká televize

Pokračujte ve čtení