Cyklistka Machačová získala druhý český titul na silnici

Jarmila Machačová, cyklistika Dukly Praha, vyhrála na mistrovství České republiky v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi závod žen s hromadným startem a získala svůj druhý domácí titul. Poprvé se radovala před dvěma lety v Plzni, navíc má i dvě česká zlata z časovky (2008 a 2012). Zkušená závodnice nechala daleko za sebou obhájkyni titulu Terezu Neumanovou, bronz si vyjela další duklačka Nikola Bajgerová.

Všestranná Machačová, mistryně světa v bodovacím závodu na dráze z roku 2013, odjela soupeřkám přibližně po dvou třetinách závodu na 86 kilometrů. Na Neumanovou najela přes dvě minuty. Třetí Nikola Bajgerová, která je týmovou kolegyní Machačové z pražské Dukly, skončila těsně třetí. Stupně vítězů tentokrát unikly Nikole Noskové. Vítězka čtvrteční časovky skončila čtvrtá, pátá byla Tereza Korvasová.

„Mistrovství republiky je jen jednou za rok. Letos se ani nevědělo, jestli vůbec nějaké bude. Jezdit v mistrovském dresu je určitě pocta a nepodaří se to každý rok, takže mám strašně velkou radost,“ řekla v přenosu ČT sport čtyřiatřicetiletá vítězka.

Ženy (86 km): 1. Machačová (Dukla Praha) 2:23:51, 2. Neumanová (Česká spořitelna-Accolade) -2:08, 3. Bajgerová (Dukla Praha) -2:09, 4. Nosková (Équipe Paule Ka) -2:13, 5. Korvasová (Dukla Praha) -2:14, 6. Hájková (BePink) -2:37.

FOTO: Ivana Roháčková

Pokračujte ve čtení