Sára Kaňkovská má evropské stříbro z keirinu

Dráhová cyklistka Sára Kaňkovská se stala vicemistryní Evropy v keirinu. Dvaadvacetiletá reprezentantka z Dukly Brno v Plovdivu nestačila v šestičlenném finále jen na ukrajinskou soupeřku Olenu Starikovovou.

Kaňkovská ziskem první seniorské medaile navázala na úspěchy z juniorské éry, v níž keirin ovládla v roce 2016 na ME i mistrovství světa. V Plovdivu přitom postoupila do finále až ze třetího místa ve své jízdě, v rozhodujícím závodě se ale záhy zařadila na druhou pozici za ukrajinskou vicemistryni světa ve sprintu a až na cílovou čáru ji udržela před Španělkou Helenou Casasovou.

Pro českou výpravu a ASC Dukla v Bulharsku vybojovala druhou medaili. Stříbro získal v prvním soutěžním dnu tým sprinterů ve složení Tomáš Bábek, Dominik Topinka, Martin Čechman a Jakub Šťastný.

Bábek patřil i ke spolufavoritům keirinu, který v roce 2016 na ME ovládl, ale musel se spokojit s účastí v malém finále. Závod útěchy suverénně vyhrál a obsadil celkové sedmé místo.

Malé finále v keirinu jeli i Veronika Jaborníková (celkově 8.) a Martin Čechman (10.). Umístění v desítce vybojovala také zkušená Jarmila Machačová, která v bodovacím závodě nedotáhla k úspěchu žádný z nástupů a skončila osmá. (ČTK)

FOTO: Iva Roháčková (během tréninku v Brně)

Pokračujte ve čtení