Čtyři starty, čtyři medaile Terezy Fišerové na ME 23 let

Všestranně talentovaná Tereza Fišerová zakončila mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Liptovském Mikuláši čtvrtou medailí ze čtyř disciplín. Na singlkánoi vybojovala v neděli v kategorii do 23 let bronz. Předstihla ji stříbrná Martina Satková, rovněž z Dukly Brandýs nad Labem.

Čtyři starty, čtyři medaile. To je skvělá bilance obojživelné Terezy Fišerové, když v poslední den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu získala bronzovou medaili mezi kajakářkami. Ze semifinále postupovala jako druhá nejrychlejší. Zlato nakonec bere Francouzka Delassusová. Stříbro pro další českou závodnici Martinu Satkovou.

„Je to úžasné. Kdyby mi to předtím někdo řekl, že přinesu čtyři medaile z tohoto ME, tak mu nevěřím. Trošku mě mrzí dnešní start na singlkánoe, protože jsem byla dost nervózní a měla jsem pocit, že je na mně vytvářený takový tlak, a neunesla jsem to. Ale ten bronz je vlastně super a doplnila jsme si sbírku medailí. Nejzásadnější byly asi dvě protivody, nestihla jsem si prohodit pádlo a pak jsem tam ještě i ťukla. K otázkám specializace – já myslím, že tomu kajaku dávám dost a spíš se teď víc zaměřím na kánoe,“ řekla Fišerová.

Stříbrná Martina Satková zaostala za vítěznou Francouzkou jen o 1,45 vteřiny. „Já jsem se stříbrem maximálně spokojená. Tu jízdu jsem si maximálně užila, ale když jsem dojela do cíle, nevěřila jsem, že to bude stačit na medaili. Holky dnes předváděly extrémně skvělé výkony. Myslím, že i zlato dnes bylo reálné, protože jsem tam udělala dvě chyby. Ale chybuje se a můžu být ráda, že mám stříbrnou medaili a mám alespoň co zlepšovat do nadcházejícího mistrovství světa,“ popsala Martina Satková.

FOTO: Nina Jelenc

Pokračujte ve čtení