Snowboardcrossařka Eva Samková je armádním sportovcem roku 2019

Nejlepší sportovkyní roku ASC Dukla byla ve středu večer vyhlášena mistryně světa a vítězka Světového poháru ve snowboardingu Eva Samková. „Je to ocenění, kterého si velice vážím, protože obstát v obrovské konkurenci sportovců, kteří reprezentují Česko v barvách Dukly je hodně a za mnou zůstali i světoví a evropští šampióni,“ říkala skromně vítězka.

Nechala za sebou prvního českého mistra světa v brokové disciplíně skeet Tomáše Nýdrleho nebo kanoistu Josefa Dostála. V elitní desítce byli hned tři sportovní střelci.

Role moderátorů slavnostního večera se ujali po Jirkovi Ježkovi (který, vždy když bylo potřeba, zaskočil) David Svoboda, olympijský vítěz v moderním pětiboji, a jeho partnerka z loňského úspěšného StarDance Veronika Lálová. Ti také na pódiu zatančili.

Pozdrav největší legendě Dukly, 97leté Daně Zátopkové poslal mohutným potleskem zaplněný sál, v němž jako čestní hosté zasedli i slavný fotograf Jan Saudek nebo kardiochirurg Jan Pirk.

Oslavy narozenin Dany Zátopkové v krátkém videu.

Výměny. Tak se jmenuje kalendář Dukly na rok 2020. Nejlepší sportovci Dukly si vyměnili svoje tradiční disciplíny, například David Svoboda skákal padákem a parašutista Jiří Gečnuk si vyzkoušel jízdu na koni. Veslař Ondřej Synek balancoval na snowboardovém prkně, zatímco Ester Ledecká se zvrhla s jeho skifem. Armádní sportovkyně roku snowboardkrosařka Eva Samková si zkusila šerm, zatímco moderní pětibojař Jan Kuf si pochvaloval namalovaný knírek, tradiční závodní image Samkové, protože ten jeho mu moc neroste. Kalendář jako kmotr pokřtil Saudek, autor dřívějších osmi kalendářů Dukly.

Jak probíhalo focení kalendáře, zjistíte ve videu níže.

Ředitel Armádního sportovního centra Jaroslav Priščák poděkoval duklákům za dosažené výsledky a projevil přání, aby zabojovali v olympijských kvalifikacích a do Tokia odjela v české výpravě alespoň třicítka reprezentantů armádního sportu.

Armádní sportovec roku 2019:

1. Eva Samková, snowboarding 786 bodů
2. Tomáš Nýdrle, sportovní střelba 566
3. prap. Josef Dostál, rychlostní kanoistika 544
4. Ester Ledecká, snowboarding 419
5. Martina Satková, vodní slalom 346
6. Tereza Fišerová, vodní slalom 304
7. Filip Nepejchal, sportovní střelba 260
8. David Kostelecký, sportovní střelba 218
9. Tomáš Staněk, atletika 176
10. Michal Novák, běžecké lyžování 130


Armádní sportovec do 23 let: 

Michal Novák, běžecké lyžování
Junior:
Filip Nepejchal, sportovní střelba
Trenér:
Marek Jelínek, snowboarding

Sportovní kolektiv:
Družstvo parašutistů Dukly Prostějov – přesnost přistání: Jiří Gečnuk, nrtm. Miloslav Kříž, nrtm. Bonifác Hájek, prap. Oldřich Šorf, Hynek Tábor

Nejlepší hráč Dukly:
Házenkář HC Dukla Praha: Vojtěch Patzel
Volejbalista VK Dukla Liberec: Jakub Veselý
Volejbalistka VK Dukla Liberec: Kateřina Kohoutová
Ragbista Dukly Praha: Matyáš Hopp
Fotbalista FK Dukla Praha: Daniel Tetour

Reportáž České televize z vyhlášení ankety najdete zde.

FOTO: Iva Rohačková

Pokračujte ve čtení